3. Две българки на четвъртфиналите във Волос

Две българки на четвъртфиналите във Волос

Две българки достигнаха четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис в гръцкия пристанищен град Волос с награден фонд 10 000 долара.

Поставената под номер 1 в основната схема Далия Зафирова доста се поизмъчи срещу представителката на домакините Деспина Папамихаил, но все пак успя да се класира напред след 5-7, 6-3, 6-1. Тежък мач имаше и преминалата през ситото на квалификациите Надежда Василева, която елиминира рускинята Александра Разумова с 6-4, 2-6, 6-2.

На четвъртфиналите Зафирова ще играе с латвийската квалификантка Зане Зарина, а Василена среща втората в основната схема Дияна Марцинкевича (Латвия), която отстрани Десислава Младенова с 2-6, 6-1, 6-2.

Вицешампионката на България и поставена под номер 3 във Волос Таня Германлиева също приключи участието на сингъл след загуба във втория кръг от Патриция Чиря (Румъния) със 7-5, 1-6, 1-6.

Германлиева и Младенова обаче ще играят за титлата на двойки. Те се класираха за финала, след като победиха българо-гръцкия дует Биляна Павлова/Деспина Папамихал с 6-7(3), 6-3 [11:9]. В битката за трофея съпернички на нашите момичета ще бъдат полякините Олга Брозда и Юстина Йегиолка, които водачки в основната схема.