3. Двукратна шампионка стартира с победа в Хертогенбош

Двукратна шампионка стартира с победа в Хертогенбош

Вандевеге се класира за втория кръг

Двукратната шампионка Коко Вандевеге  се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Холандия) с награден фонд 250 хиляди долара.

Поставената под номер 1 Вандевеге се наложи над Александра Саснович (Беларус) с 6:2, 7:6(1). Победителката през 2014 и 2016 година стартира силно и след ранен пробив поведе с 3:0 гейма по пътя си към убедителния успех в първия сет.

Във втората част Саснович започна с брейк, но американката веднага го първа, а при 5:4 и сервис на съперничката Вандеведе пропусна цели шест мачбола. В последвалия тайбрек, обаче, тя изцяло доминираше и стигна до победата.

Германката Карина Витхьофт продължи лошата си серия и допусна седма поредна загуба в основната схема на турнир на УТА след 4:6, 5:7 от участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Бибиане Схоофс.

Витхьофт няма победа от края на март на турнира в Маями, където достигна до третия кръг.

30-годишната Схоофс навакса изоставане от 2:4 гейма във втория сет и стигна до първи успех за сезона в състезание на Женската тенис асоциация.

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан