3. Джоко гази наред, записа 29-и пореден успех

Джоко гази наред, записа 29-и пореден успех

Световният номер 2 Новак Джокович продължава с наказателната си акция. Сърбинът, който все още няма загуба от началото на годината, се класира за четвъртфинал на турнира в Мадрид.

Поредна негова жертва стана Гилермо Гарсия-Лопес, който успя да вземе едва 3 гейма – 6:1, 6:2 след 51 минути игра.

Успехът е 29-ти пореден през 2011 за Джокович, който се е запътил здраво към шести трофей за сезона. Ноле допусна само 5 непредизвикани грешки, а в същото време записа 24 печеливши удара.

Следващият съперник на сърбина ще бъде определен от двубоя между Давид Ферер и Серхий Стаховски, които излизат на корта по-късно тази вечер.

Място на четвъртфинал си гарантира и финалистът от последните две години Роджър Федерер. Швейцарецът се разправи с 6:4, 6:3 с Ксавие Малис въпреки, че имаше някои колебания през първия сет.

Припомняме, че късно снощи Федерер трябваше да отразява мачбол в мача си с Фелисиано Лопес, който продължи повече от два часа.

Федерер поведе с 4:1 в първия сет, но допусна Малис да стигне до равенство. След това обаче швейцарецът успя отново да вземе превес и спечели с 6:4. Вторият сет бе още по-добър за бившия номер 1, който в края на мача вече се забавляваше на корта.

Повече от труден се очертава да бъде следващият мач за Федерер, тъй като срещу него ще се изправи победителят от мача Жо-Вилфред Цонга – Робин Сьодерлинг.

Големият печеливш от днешния ден се казва Рафаел Надал, който се класира без игра за следващата фаза. Неговият съперник Хуан Мартин Дел Потро взе решение да не излиза на корта, тъй като има контузия.

Така на практика от сблъсък между Федерер и Надал ни дели само по една победа още за двамата големи шампиони.

Белгиец на пътя на Григор Димитров на старта в Шанхай

Българинът почива в първи кръг, поставен е под №9

Елизара Янева отпадна от турнира по тенис в Търнава

17-годишната българка допусна обрат

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро