3. Джоко на четвъртфинал в Ротердам

Джоко на четвъртфинал в Ротердам

Световният номер 2 в света Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на тенис турнира ABN Amro в Ротердам, с награден фонд 1 445 000 евро.

22-годишният сърбин победи швейцарския номер 3 Марко Куидинели с 6-4, 6-2 за час и половина игра.

Джоко игра с Куидинели и на Откритото първенство на Австралия. Тогава той загуби сет от швейцареца във втория кръг, но днес не допусна такива колебания. Сърбинът реши всичко в третия гейм на втория сет, когато направи пробив в гейм, който се игра около 20 минути.

За място на полуфиналите Новак ще се изправи срещу германеца Флориан Майер, който вчера надделя над поставения под номер 5 Томи Робредо.