3. Джокович би Троицки без много зор и се класира на полуфинал на Serbia Open

Джокович би Троицки без много зор и се класира на полуфинал на Serbia Open

Световният номер 3 Новак Джокович разби своя сънародник Виктор Троицки с 6-3 6-2 на в последния четвъртфинален двубой от първия в историята турнир от веригата АТР Serbia Open.

Ноле, чието семейство организира надпреварата, успя за час и 10 минути да срази Троицки, без много да се напряга и си осигури място на полуфинала, където ще срещне италианеца Сепи.

Джокович успя да пробие своя съперник още в третия гейм на първия сет, докара резултата до 3-1 и впоследствие спечели със 6-3. Във втория сет зрителите на централния корт в Белград станаха свидетели на 3 пробива. Ноле започна пръв за 2:0. След това стана 4-2, за да може Джокович в крайна сметка да спечели със 6-2.

По пътя към финала Ноле ще трябва да се справи със съпротивата на италианеца Андреас Сепи, който по-рано днес отстрани бразилеца Маркош Даниел.