3. Джокович и Давиденко се класираха за 4-ия кръг на „Аустрелиън Оупън”

Джокович и Давиденко се класираха за 4-ия кръг на „Аустрелиън Оупън”

Новак Джокович и Николай Давиденко се класираха за 4-ия кръг на „Аустрелиън Оупън”.

Двама от фаворитите за титлата в Мелбърн нямаха проблеми със съперниците си в днешния ден от надпреварата в Мелбърн.

Сръбският номер Новак Джокович се справи категорично с представителя на Узбекистан Денис Истомин – 6-1, 6-1, 6-2.

Джоко бе пълен господар на корта като се отпусна едва при 5-0 в третия сет, когато Истомин записа два последователни гейма. 29 „уинъра”, 25 непредизвикани грешки, 3 аса, 7 двойни греки и победа за 97 минути.

В следващия кръг Ноле ще срещне изненадата на турнира – полякът Лукаш Кубот, който се класира напред поради отказване на Михаил Южни. Руснакът, номер 20 в схемата, има проблем с китката и не продължи участието си в Мелбърн.

Николай Давиденко от своя страна надделя над аржентинеца Хуан Монако, 30-и в схемата с 6-0, 6-3, 6-4.

Коля започна вихрено срещата и не даде гейм на своя съперник в първия сет. Последваха още два в неговата сметка за крайния успех. Давиденко записа общо 6 пробива в мача, като позволи едва един в своето подаване.

Руският номер 1 и 6-и в схемата регистрира 22 „уинъра” срещу едва 6 за Монако.

Следващ негов съперник ще е номер 9 – Фернандо Вердаско, който поведе с 6-1 срещу Щефан Кубек, преди австриецът да се откаже и да не доиграе мача.