3. Джокович на четвъртфинал в Монреал

Джокович на четвъртфинал в Монреал

Най-добрият тенисист в света през тази година записа 50-ти успешен мач за сезона

Новак Джокович постигна 50-ата си победа през този сезон, която гарантира на Ноле и класиране за четвъртфиналите на Мастърса в Монреал. Сърбинът спечели с резултат 7-5 6-2 срещу Марин Чилич, а двубоят доста приличаше на вчерашния мач на Джокович срещу Николай Давиденко като развитие и като резултат.

Първият сет бе изключително равностоен и нито един от двамата тенисисти не успяваше дори "да помирише" възможност да пробие подаването на съперника си. Тази тенденция се запази до 5-6 и сервис на Чилич. Хърватинът поведе с 30-15, но Джокович спечели следващите три точки, което му донесе така важния пробив, с което и сетът бе спечелен от сърбина - 7-5.

Втората част бе по-различна. Още в първия гейм световният номер 1 бе изправен пред угрозата да загуби подаването си, но спаси двете възможности за пробив пред Чилич, а малко по-късно бе пропуснат и още един шанс за ранно повеждане в резултата от страна на хърватския тенисист. Още в следващия гейм се получи огледална ситуация като Джокович поведе с 40-15 в сервиса на Чилич, но почти двуметровият му противник се спаси и резултатът в геймовете бе изравнен. Все пак, при следващото подаване на Марин Чилич, Джоко проби, а след това спечели и своя собствен сервис-гейм, за аванс от 4-1 гейма. Това окончателно пречупи хърватина, Ноле проби още веднъж в последния гейм на мача и затвори втория сет след 6-2.

На четвъртфинал Ноле ще има за съперник победителя от срещата между Виктор Троицки и Гаел Монфис.

Единственият друг завършил мач от днешния ден бе между Томаш Бердих и Иво Карлович, а победата постигна 7-мия в схемата Бердих след 6-3 7-6. В момента 3-ти сет играят Станислас Вавринка и Кевин Андерсън като швейцарецът води с пробив в решителната част.

В 2.30 тази нощ пък ще се състои може би най-интересният мач от днешната програма, а в него противници ще са 16-кратният шампион на турнири от Големия Шлем Роджър Федерер и французина Жо-Вилфред Цонга.

КАС входира жалбата на УАДА по случая Синер

Развитието около допинг скандала със световния номер 1 продължава

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин