3. Джокович на полуфинал в Шанхай след 2-1 сета над Симон

Джокович на полуфинал в Шанхай след 2-1 сета над Симон

След близо 2 часа и половина Симон капитулира, а на полуфинала Ноле излиза срещу Николай Давиденко

Сърбинът Новак Джокович успя да се класира за полуфиналите на турнира от сериите „Мастърс” в Шанхай, след като преди броени минути се справи със съпротивата на френския номер 1 Жил Симон. Ноле, който е поставен под номер 2 в основната схема, надигра с 2-1 сета (6-3, 2-6, 6-2) поставения под номер 8 за 2 часа и 23 минути игра.

Първият сет бе доста равностоен, а двамата набързо си размениха по един пробив. В началото му имаше някои неточности в отиграванията на Симон и Ноле, но след това те изчезнаха и двубоят се превърна в истинско зрелище. Все пак сърбинът успя да пробие още веднъж подаването на  французина и в крайна сметка затвори сета при 6-3 гейма.

През втората част Симон вдигна значително оборотите, ударите му станаха много плътни и често намираха линиите на корта. През този втори гейм французинът не даде на своя опонент дори една възможност за пробив, а самият той успя да вземе две от подаванията на Ноле. Така Жил затвори частта при 6-2 в своя полза и изравни сетовете, пращайки мача в трети решителен.

Именно този трети сет може да се определи като кулминацията на целия турнир. В него и двамата показаха извънземни разигравания и се пробиха цели четири пъти за 2-2 гейма. След края на четвъртия гейм, когато Ноле отново бе пробит, сърбинът буквално смачка от бой ракетата си в корта, като дори нарани и настилката, на която играеха двамата. Все пак след техническото прекъсване Джокович отново проби сервиса на своя опонент и от тук до края не му даде нито гейм, затваряйки частта при 6-2.

Така, за влизане във финала, Ноле ще спори с поставения под номер 6 в основната схема руснак Николай Давиденко, който по-рано днес надигра Радек Щепанек също с 2-1 сета.