3. Джокович на полуфинал в Торино (ВИДЕО)

Джокович на полуфинал в Торино (ВИДЕО)

Сърбинът ще играе днес срещу американеца Тейлър Фриц за място на финала

Сърбинът Новак Джокович спечели и третия си мач от Червената група на Финалите на АТП в Торино.

В битка между двама бивши водачи в световната ранглиста Джокович се наложи с 6:3, 6:7(5), 7:6(2) над руснака Даниил Медведев, като срещата продължи 3 часа и 9 минути.

Преди нея бе ясно, че след двете си победи над Стефанос Циципас и Андрей Рубльов Джокович е първи в групата, а Медведев след двете си загуби отпада.

И двамата обаче не спряха да търсят победата и показа игра от най-висока класа.

В първия сет Джокович направи разликата с пробив в осмия гейм, с който да поведе с 5:3.

Във втория сет пробиви нямаше и Медведев го спечели след тайбрек със 7:5 точки.

Третата част на мача също вървеше по подобен начин, когато в деветия гейм руснакът реализира първия си пробив в мача и поведе с 5:4.

Той обаче не успя да задържи подаването си и в следващия гейм Джокович отговори с рибрейк, за да изравни за 5:5.

В решаващия тайбрек на третия сет 35-годишният Джокович се поздрави с крайния успех.

На полуфиналите утре Джокович ще играе с американеца Тейлър Фриц, който завърши втори в Зелената група.