3. Джокович напусна Индиън Уелс, Надал и Мъри продължават

Джокович напусна Индиън Уелс, Надал и Мъри продължават

Бившият шампион Новак Джокович отпадна от Индиън Уелс, след като загуби от хърватина Иван Любичич с 5-7, 3-6 в четвъртия кръг на надпреварата в Калифорния.

20-ият поставен Любичич изстреля 13 аса под парещото слънце, за да запише едва втората си победа срещу Джокович в седем срещи между двамата, за един час и 44 минути.

„Имах толкова много възможности и не използвах нито една от тях”, заяви Джокович, след като реализира само две от общо пет брейк пойнта.

На четвъртфиналите Любичич излиза срещу 21-ия в схемата Хуан Монако от Аржентина, който победи испанеца Гийермо Гарсия-Лопес с 3-6, 6-2, 6-1 по-рано през деня.

Така Джокович се присъедини към световния номер 1 Роджър Федерер, който напусна турнира след загуба от кипъреца Маркос Багдатис.

Носителят на трофея Рафаел Надал от Испания и поставеният под номер 4 британец Анди Мъри продължиха напред.

Надал елиминира американеца Джон Иснър със 7-5, 3-6, 6-3, докато Мъри се класира за следващия кръг след отказ заради контузия на испанеца Николас Алмагро при 6-2, 1-0.

На четвъртфиналите Надал среща чеха Томаш Бердих, който се справи със сърбина Виктор Троицки – 6-1, 6-3.

„Чувствам се наистина добре на корта”, каза Надал, който до скоро лекуваше контузия в коляното, която го лиши от защита на титлата си в Австралия през януари.