3. Джокович няма спирка - 2:1 сета над Давиденко в Лондон

Джокович няма спирка - 2:1 сета над Давиденко в Лондон

След този успех Джоко и шведът Робин Сьодерлинг, който победи Рафаел Надал, са с една крачка по-близо до класиране на полуфиналите пред останалите в група „В” на надпреварата.

Сърбинът Новак Джокович започна участието си във финалния „Мастърс” в Лондон с победа над руснака Николай Давиденко - 3-6, 6-4, 7-5.

Номер 3 в света Джокович, който е шампион от миналата година и се намира в блестяща форма, загуби първия сет. Давиденко доминираше от основната линия и в петия гейм проби сервиса на своя съперник. 28-годишният руснак затвърди брейка, поведе с 5:3 и при подаване на съперника стигна до два сетбола, спечелвайки първия сет.

Във втората част се стигна до 4:4, когато Новак успя да стигне до пробив. Въпреки че трябваше да спасява възможност за пробив, Джокович успя да затвори сета и да изравни резултата.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия 2008 имаше предимство в началото на третия сет и проби още в първия гейм. При 5:4 Новак сервираше за мача, но бе пробит. Още в следващия гейм обаче сърбинът стигна до нов пробив, а след добър сервис гейм Джоко сложи край на двубоя, продължил 2 часа и 47 минути.

22-годишният сърбин вече има 11 поредни победи, след като спечели титлите в Базел и „Мастърс”-а в Париж.

След края на мача двамата тенисисти си размениха фланелките.