3. Джокович обърна Федерер и се класира на финал в Рим

Джокович обърна Федерер и се класира на финал в Рим

Световният номер 3 Новак Джокович се класира на финала на тенис турнира от сериите Мастърс в Рим за втора поредна година. Този път Ноле победи на полуфинала Роджър Федерер с 4-6 6-3 6-3 и ще може да защитава титлата си от миналата година срещу победителя от другия полуфинал Надал – Гонзалес. Срещата, която продължи 2:10 часа, бе прекъсната за около 30 минути заради дъжда и може би точно това се оказа повратният момент в мача.

Федерер бе по-добрият тенисист през първия сет и логично успя да пробие сервиса на Ноле в деветия гейм, след което спечели с 6-4. Фед Експрес започна по-добре и втория гейм, като отново проби Джокович и поведе с 2:0. Сърбинът взе своето подаване за 1:2 и при този резултат бе прекъсната срещата заради проливния дъжд, който се изля над Рим.

Веднага след прекъсването Федерер взе подаването си за 3:1 и по всичко личеше, че ще спечели мача и ще играе финал. Тогава обаче дойде сривът в играта на швейцареца и той загуби 5 поредни гейма, с което позволи на Джокович да спечели втория сет и да изравни резултата в мача.

В третия и решителен сет историята се повтори – Федерер отново дръпна с 3:1, но Джокович се разигра и отново спечели 5 поредни гейма, с което триумфира в мача и се класира на финала в Рим, където ще чака победителя от срещата Рафа Надал – Фернандо Гонзалес.