3. Джокович оцеля в епична битка с Южни

Джокович оцеля в епична битка с Южни

Световният номер 2 взе титлата в Дубай след двудневен финал с Полковника

Световният номер 2 Новак Джокович спечели тенис турнира от веригата „Мастърс” в Дубай, след като надигра с мъка руснака Михаил Южни със 7-5, 5-7, 6-3 на финала, който се игра в рамките на два дни заради проливния дъжд. Срещата между двамата премина през редица обрати и до последно не бе ясно кой в крайна сметка ще триумфира с титлата. Южни имаше своите шансове в третия сет, но след като ги пропусна, психиката на Полковника рухна и Ноле се възползва по най-добрия начин.

Първият сет, който стартира още вчера, започна равностойно, а първият пробив дойде при резултат 2-2 и бе дело на Южни, който изненадващо поведе в резултата. Ноле обаче моментално върна пробива за 3-3 и на свой ред дръпна в резултата с 5-3. Тогава Южни обаче не се предаде и също успя да сътвори втори пробив и докара нещата до 5-5. Джокович обаче продължи да играе силно и проби още веднъж своя съперник, след което взе подаването си и затвори първия сет.

До началото на втората част двамата трябваше да изчакат няколко часа, тъй като над кортовете в Дубай се изсипа проливен дъжд. Все пак вторият сет започна, а Ноле набързо проби и поведе с 2-0. По всичко личеше, че сърбинът е набрал скорост и ще спечели с лекота втория сет, но дъждът отново се намеси, придружен с мощни светкавици, и отложи доиграването за днес.

След подновяването на играта Джокович взе подаването си и поведе с 3-0, но тогава Южни се посъбуди и набързо изравни за 3-3. При 4-4 руснакът за отново проби и за първи път поведе в резултата, след което сервираше за спечелване на сета. Тогава обаче Джоко върна пробива и на свой ред изравни за 5-5. След това обаче той допусна нов пробив, който Южни защити при подаването си и спечели сета със 7-5, с което изравни резултата в мача.

Руснакът бе набрал инерция и още в първия гейм на третия сет имаше точка за пробив, която обаче Ноле спаси, след което на свой ред проби, взе следващото си подаване и дръпна с 3-0. За изненада на всички обаче, Южни не се предаде, върна пробива и изравни за 3-3. Пред руснака се откриха 2 точки за пробив при този резултат, но Джокович оцеля и след това психиката на руснака рухна, а сърбинът взе следващите два гейма и затвори сета с 6-3, с което спечели и мача.