3. Джокович се разправи с Пуй, осигури суперфинал за феновете в Мелбърн (СНИМКИ)

Джокович се разправи с Пуй, осигури суперфинал за феновете в Мелбърн (СНИМКИ)

Сърбинът даде само 4 гейма на сензацията от Франция

Световният №1 и шесткратен шампион в Мелбърн Новак Джокович даде само 4 гейма на французина Люка Пуй (№28 в схемата) в мача между двамата от полуфиналите на Australian Open.

Джокович помете съперника си с 6:0, 6:2, 6:2 и ще спори за трофея с шампиона от 2009 година Рафаел Надал (Испания), който пък вчера разби по подобен начин Стефанос Циципас (Гърция).

Джокович имаше известни проблеми в откриващото си подаване в мача, като то мина през 40:40, но сърбинът все пак не допусна да изостане рано в резултата. Веднага след това той притисна съперника си и го проби. Това като чели разколеба Пуй, който така и не успя да се съвземе до края на сета и не спечели нито един гейм в него.

Пуй пое глътка въздух в самото начало на втората част, записвайки първия си гейм за 1:1. След това обаче нещата продължиха да се развиват катастрофално за французина. Той допусна пробив в четвъртия гейм, а в същото време подаванията на Джокович минаваха безметежно и без никаква съпротива от страна на 24-годишния французин. В осмия гейм Ноле отново проби и това означаваше край на втория сет при 6:2 в полза на балканеца.

В третата част преследващият 15-а титла от Големия шлем Джокович отново направи пробив в четвъртия гейм и това окончателно пречупи Пуй, който и без това не изглеждаше готов за битка. Сърбинът поведе с 4:1, а след това и с 5:2. В осмия гейм Пуй сервираше за удължаване на мача, но не успя да стори нищо повече от това да отрази първия мачбол на съперника си. Новак обаче реализира втория и след 1 час и 23 минути сложи точка на мача.

Днес Джокович допусна само 5 непредизвикани грешки в целия двубой - с 22 по-малко от противника си. Сърбинът записа 24 уинъра - с 6 повече от Пуй.

В седмия си финал в Мелбърн Джокович ще се опита да спечели и седми трофей, който би бил рекорден в историята. В момента Ноле дели рекорда за най-много титли на Откритото първенство на Австралия за всички времена с Рой Емерсън и Роджър Федерер (6). За Джокович финалът в неделя ще бъде под №24 в турнирите от Големия шлем. Повече финали от него имат само Роджър Федерер (30) и Рафаел Надал (25).

Всичко това, както и страхотната форма, в която се намират Новак Джокович и Рафаел Надал, обещават един много оспорван и интересен финал в Мелбърн, който би трябвало да осигури незабравими емоции на феновете на тениса.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист