3. Джокович се справи с Робин Сьодерлинг в Париж

Джокович се справи с Робин Сьодерлинг в Париж

Сърбинът чака Надал или Цонга на полуфиналите

Новак Джокович отстрани Робин Сьодерлинг в четвъртфиналите на Мастърс турнира в Париж, след като извоюва победа с 6-4, 1-6, 6-4 в зала „Берси”.

По този начин шведът загуби шансове да участва във финала на Мастърс сериите, който събира най-добрите осем за годината в Лондон от 22 ноември. Сьодерлинг трябваше да достигне финала, за да си осигури виза сред отличниците за годината.

В този двубой Джокович издържа на тежките удари на своя съперник, а бекхенд слайсът беше ключът към успеха. Сърбинът много добре беше разузнал своя съперник и приложи начина на игра, който Федерер използва в двубоите си срещу Сьодерлинг и има 12 поредни победи. Джокович пък вече има пет на нула победи над шведа.

Днешният мач започна оспорвано, но при 4-4 сърбинът направи решителен пробив. След това обаче Сьодерлинг имаше два шанса за рибрейк, но Джокович се справи с вещина и успя да затвори сета с 6-4.

Във втората част настъпи едно от често срещаните отпускания за световния номер 3 и той загуби с 1-6 втората част. Това обаче му даде време за почивка и в третия сет Джокович поставяше под напрежение всеки сервис гейм на своя противник.

Така, в осмия гейм, Ноле направи пробива, който търсеше и след това спечели с 6-4. В двубоя Сьодерлинг направи 20 уинъра срещу 19 на съперника си, но и много повече грешки 39 срещу 29.

В полуфиналите Джокович ще срещне победителя от двубоя между Рафа Надал и Жо-Вилфред Цонга.