3. Джокович загуби сет, но продължава напред на "Уимбълдън"

Джокович загуби сет, но продължава напред на "Уимбълдън"

Джокера надигра Хуберт Хуркач

Новак Джокович загуби първи сет на тазгодишния Уимбълдън, но продължава успешно защитата на титлата си от 2018, след като надигра Хуберт Хуркач след 7-5, 6-7 (5), 6-1, 6-4 след три часа игра.

Двубоят започна равностойно, като младият поляк се държеше отлично в разиграванията от дъното на корта срещу световния номер 1. Класата на сърбина все пак си каза думата в 11-ия гейм, в който той направи решителен пробив и спечели откриващата част.

Във втората Хуркач продължи да играе със самочувствие, като се стигна до тайбрек, в който полякът изненада четирикратния шампион в надпреварата и възстанови равенството.

Това, като че ли, изцеди високия Хуркач, който загуби за отрицателно време третата част след два пробива, а в четвъртия осъществи ранен такъв в третия гейм, за да си гарантира за 12-ти път място на осминафиналите на Ол Ингланд Клъб.

Така той се изравни на третото място във вечната ранглиста по този показател с бившия шампион на Уимбълдън и негов треньор Борис Бекер. Джокович надигра отново Хуркач, след като двамата играха съвсем наскоро на Ролан Гарос, където сърбинът спечели категорично в три сета.

В спор за място на четвъртфиналите Джокера чака победителя от последния мач от програмата при мъжете между Феликс Оже-Алиасим и Юго Умбер.

По-рано миналогодишният финалист в надпреварата Кевин Андерсън отпадна след загуба в три сета от Гуидо Пея, а испанският ветеран Фернандо Вердаско спря Томас Фабиано от Италия също в три части. Пея се изправя срещу Раонич, докато Вердаско чака победителя от Данийл Медведев и Давид Гофен.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин