3. Джоковочи с трудна победа в Торонто, суперсерията на Налбандян продължава

Джоковочи с трудна победа в Торонто, суперсерията на Налбандян продължава

Руснаците Давиденко и Южни също продължават напред

Новак Джокович имаше изключително тежък двубой на старта на Мастърса в Торонто, но въпреки сериозните проблеми както с играта си, така и с физическото си състояние, сърбинът успя да победи със 7-5 7-5 Жулиен Бенето.

Ноле допусна цели 20 непредизвикани грешки в първата част, но играта на французина също беше далеч от това, на което е способен и след 7-5 гейма Джокович поведе със сет аванс.

Във втората част Новак изпитваше огромни проблеми с жегата в Торонто,
 което се отрази и на играта му, а при 2-3 дори поиска помощта на физиотерапевта. Стигна се до 5-3 в полза на Жулиен Бенето, но французинът не издържа психически, докато Ноле заиграваше все по-добре и след четири поредни гейма в сметката на сърбина бе сложена точка на спора в този слаб като качество, но изключително оспорван двубой.

Давид Налбандиян продължава да впечатлява с формата, в която се намира, а през днешния ден за пореден път демонстрира страхотен тенис
и след успех с 6-3 6-0 срещу Томи Робредо аржентинецът си осигури място в трети кръг на Мастърса в Торонто.

Това бе 10-та поредна победа за Налбандиян, а в следващия си мач бившият №3 ще се изправи срещу Робин Сьодерлинг
 в двубой, който обещава да бъде един от най-интересните от програмата за трети кръг.

Николай Давиденко също постигна победа през днешния ден,
отстранявайки със 7-5 6-1 Фабио Фонини, а в следващия си мач ще играе срещу победителя от срещата между Фернандо Вердаско и Жереми Шарди.

Михаил Южни
напусна Мастърса в Торонто, след като в мач от трети кръг отстъпи с 6-1 6-7(4) 5-7 на Олександър Долгополов. 21-годишният украинец, който през този сезон постигна някои много добри резултати, ще срещне Томаш Бердих в спор за място на четвъртфиналите.

Информация: TennisKafe.com