3. Ебдън и Пиърс спечелиха олимпийското злато при двойките в Париж

Ебдън и Пиърс спечелиха олимпийското злато при двойките в Париж

Двамата тенисисти спечелиха оспорвания финал срещу Рам и Крайчек

Австралийците Матю Ебдън и Джон Пиърс спечелиха титлата на двойки мъже в турнира по тенис на Олимпийските игри в Париж.

Ебдън и Пиърс победиха на финала четвъртите поставени Раджийв Рам и Остин Крайчек от САЩ с 6:7(6), 7:6(1), 10:8 за малко повече от два часа на корта.

Двубоят беше изключително равностоен, като двете двойки си размениха по един пробив в първия сет, но американците спечелиха тайбрека с 8:6, за да поведат в резултата. Във втората част отново дуетите загуби по едно от своите подавания, но този път в тайбрека Ебдън и Пиърс доминираха изцяло и след 7:1 изравниха.

В шампионския тайбрек австралийците поведоха със 7:2. При 9:5 те загубиха три поредни разигравания, но успяха да затворят мача с 10:8 и да завоюват златните медали.

В спор за бронзовите отличия по-късно днес ще играят представителите на САЩ в лицето на Тейлър Фриц и Томи Пол срещу Томаш Махач и Адам Павлашек от Чехия.

Рая Маркова с нови победи на турнир в Албания

ЧУДЕСНО! Вики Томова е на четвъртфинал в Сеул

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас