3. Една победа дели Шиникова от основната схема в Хамбург

Една победа дели Шиникова от основната схема в Хамбург

Поставената под №5 българка победи представителката на домакините Зина Херман

Изабелла Шиникова се класира за втория решващ кръг от квалификациите на тенис турнира  на клей от сериите WТА 250 в германския град Хамбург с награден фонд 235 238 долара. Поставената под №5 българка победи представителката на домакините Зина Херман с 6:4, 6:2 за 82 минути. Шиникова на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, който все пак спечели с трети брейк в десетия гейм.

Тя загуби подаването си на старта на втората част, но веднага изравни, а след 2:2 взе четири последователни гейма, за да триумфира. За влизане в основната схема Шиникова ще играе срещу четвъртата поставена Елена-Габриела Рузе (Румъния).

23-годишната Рузе е 198-а в световната ранглиста, с 24 места по-напред от българката. Двете са се срещали веднъж досега на турнир в Букурещ през 2017 година и тогава румънката печели убедително с 6:2, 6:1.

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP