3. Елица Костова преодоля първия квалификационен кръг на "Ролан Гарос"

Елица Костова преодоля първия квалификационен кръг на "Ролан Гарос"

По-рано през деня друга българка - Изабелла Шиникова - загуби от талантливата украинка Михаела Костюк

Четвъртата ракета на България Елица Костова преодоля първия квалификационен кръг на “Ролан Гарос” след трисетова победа над бразилката Габриела Се със 7:5, 3:6, 6:2 за 2 часа и 45 минути.

Костова беше фаворитка според букмейкърите, а и е с по-висок ранкинг от опонентката си - 212-а срещу 232-ра. Тя спечели 10 хиляди евро от наградния фонд и продължава към следващата фаза на пресявките в Париж. Следващата опонентка на Костова ще бъде победителката измежду 16-ата поставена Моника Никулеску и Чихиро Мурамацу.

По-рано през деня друга българка - Изабелла Шиникова - загуби от талантливата украинка Михаела Костюк с 1:6, 6:3, 0:6. Утре пък най-предно класираната ни тенисистка Виктория Томова започва кампанията си срещу Река Луца Яни.

Костова губеше с 0:4 в първия сет след два допуснати пробива, но съумя да обърне развоя на събитията с три брейка, като завтори частта на свой сервис, където пропусна сетбол, спаси шанс за пробив и материализира втория си сетбол.

Бразилката спечели втория сет след три реализирани пробива, а за да затвори мача в своя полза, Костова се нуждаеше от “само” два брейка, като първите й два мачбола дойдоха на посрещане и тя се възползва моментално.