3. Енен пречупи Шарапова в двудневна битка

Енен пречупи Шарапова в двудневна битка

В дербито на бивши номер едно в света 22-ата в схемата белгийка надделя над №12 Мария Шарапова с 6-2, 3-6, 6-3 след общо два часа и 10 минути игра.

Жустин Енен се класира на осминафиналите на "Ролан Гарос" след доиграване в неделя.

В дербито на бивши номер едно в света 22-ата в схемата белгийка надделя над №12 Мария Шарапова с 6-2, 3-6, 6-3 след общо два часа и 10 минути игра. Те довършиха мача от сет на сет и всъщност се задържаха на корт „Филип Шатрие” точно 48 минути.

Маша започна с пробив, който веднага след това затвърди. Изглеждаше, че серията на руската красавица ще продължи, когато поведе с 40:0 в третия гейм. Но тогава, опряната до стената Енен заигра агресивно и точно и отрази общо четири брейкбола, преди да спечели сервис гейма си за 1-2. Последва ужасяващо слаб гейм на Шарапова и белгийката изравни резултата. Така четиркратната шампионка от Roland Garros стигна до пълен обрат и 4-2. Последва връщане на пробива от страна на рускинята, но това бе последният проблясък за нея. Жустин направи нов, след това стигна до 40:0 при своето подаване и триумфира в мача. Това бе 24-а поредна победа за тенисистката от Лиеж в турнира от Големия шлем.

Следващата съперничка на Енен е австралийката Саманта Стоусър.

В осминафинален двубой 17-ата поставена Франческа Скиавоне надигра №30 в схемата Мария Кириленко с 6-4, 6-4 след един час и 50 минути.

Кириленко първа стигна до брейк в сервиса на Скиавоне, но борбената италианка успя бързо да го върне. В десетия гейм 29-годишната шампионка на Fed Cup от Милано стигна до 40:15 и след съвършена къса топка направи втори пробив с цената на първи сет.

В следващия Франческа продължи да налага волята си и дръпна с 3-0. Изнервената Мария опитваше да завършва бързо разиграванията, но допускаше доста грешки. Най-сетне Кириленко взе подаването си в маратонския четвърти гейм, в който губеше с 0:40. След това русокосата московчанка върна брейка за 3-4. В десетия гейм московчанката сервираше за оставане в мача, но Скиавоне стигна до мачбол и го реализира.

Информация: racketi.com