3. ЕПИЧНО! Гришо в трети кръг на "Ролан Гарос" след над 4-часова драма! (ВИДЕО)

ЕПИЧНО! Гришо в трети кръг на "Ролан Гарос" след над 4-часова драма! (ВИДЕО)

С много воля българинът пречупи американеца Доналдсън

Григор Димитров се справи с американеца Джаред Доналдсън с 3:2 сета и се класира за третия кръг на "Ролан Гарос" след над 4-часова драма.

Кошмарно начало беляза старта на хасковлията в първия сет. На свой сервис той записа 3 двойни грешки, за да осигури пробив предимство на съперника си още в началото. Джаред пък се възползва и затвърди резултата на свое подаване и поведе с 2:0. След това обаче ролите се смениха и следващите 2 гейма отидоха на сметката на Димитров. При 3:2 в своя полза първата ни ракета имаше 3 възможности да запише втори пробив и да спечели предимство, но ги пропусна и американецът се измъкна за 3:3.

Така до 8-ия гейм резултатът вървеше точка за точка, когато Григор отново се пропука и започна подаването си с две двойни грешки позволи на съперника си да стигне до втори пробив за 4:5. След това обаче хасковлията се пребори за успеха на сервиса на съперника си и изравни за 5:5, а после и поведе за 6:5. Доналдсън успя да вкара мача в тайбрек, а там бе неотразим и не без помощта на българина, успя да поведе в мача с 1:0 сета, давайки на опонента си само 2 т.

Американецът продължи да държи високо ниво и във втората част, като в началото мачът вървеше гейм за гейм. Нещата се закучиха в петия гейм, когато българинът получи шанс за пробив и се възползва от него, повеждайки с 3:2. Осмият гейм за малко да се окаже отново критична точка за първата ни ракета, след като допусна нова двойна грешка в началото му, но след това се стегна и си взе подаването за 5:3, а при следващия си сервис гейм взе сета, като изравни и резултата в мача за 1:1.

Третия сет започна спокойно със сервис гейм за Доналдсън, след което американецът се изнерви на една топка при подаването на Гришо и се стигна до доста сериозен спор със съдията. Това доведе до недоволство от страна на публиката, от където освиркаха мощно янкито. Очаквано в такава ситуация, българинът взе подаването си и нямаше проблем до 4-ия гейм, когато позволи на съперника си да поведе с 15:40. За щастие той успя да се събере и се измъкна от критичната ситуация, изравнявайки резултата за 2:2. От тук нататък всичко вървеше кротко и без проблеми, като затишие пред буря. Лошият късмет обаче споходи Димитров, който започна да греши в най-неподходящия момент - при резултат 4:5 за американеца. Така хасковлията сам сдаде сервис гейма си, а с това и позволи на своя опонент да поведе в сетовете – 1:2.

Четвъртият сет започна много добре за Димитров и той направи пробив в третия гейм. Последваха два оспорвани, в които не се стигна до изненади, а Гришо затвърди постигнатото с гейм на нула за 4:2. Доналдсън навакса част от изоставането си за 4:3, макар Григор да беше близо до нов пробив. Американецът поиска лекарска помощ заради проблем в лявото бедро след 2:55 минути на корта. Прекъсването не повлия на Димитров и той поведе с 5:3, но след това загуби гейм за 5:4 и сервира за победа с сета. Българинът беше безкомпромисен и изравни резултата 2-2.

Началото на решителния пети сет беше белязано от борба за всяка точка, а двамата печелеха трудно сервис геймовете си. Доналдсън поведе с 3:2 с гейм на нула, Димитров отвърна със същото за 3:3, но американецът отново удари с гейм на нула (4:3). Играта на нерви взе връх след 40:40 в осмия гейм, когато Гришо сбърка воле на мрежата, но след това се съвзе и стигна до 4:4. Доналдсън отново поведе лесно за 5:4 с гейм на нула, а българинът сервираше за оставане в мача и се справи за 5:5. Силните сервиси на Доналдсън продължиха да тормозят Гришо и американецът поведе с 6:5. Доналдсън продъжи да раздава прецизни удари по корта в 12-ия гейм и поведе с 30:0, но Гришо стигна до обрат 6:6. Двамата трябваше да играят до два гейма разлика, а победата дойде едва за 10:8.

Янаки Милев отпадна, Пьотр Нестеров с перфектен успех

ОБЗОР: Синер, Медведев и Алкарас на четвъртфинал в Шанхай (ВИДЕО)

Григор Димитров и Зверев отпаднаха

Глушкова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан