3. Фамозен Родик обърна Надал и ще играе финал в Маями

Фамозен Родик обърна Надал и ще играе финал в Маями

Анди зарадва родната публика с феноменален тенис и успя да отстрани устремилия се към титлата испанец след 4-6, 6-3, 6-3

Американският тенисист Анди Родик успя да зарадва родната публика и изнесе истински спектакъл срещу Рафаел Надал в полуфинала на „Мастърс” турнира в Маями. Анди успя да постигне пълен обрат и да подчини Матадора от Майорка с 4-6, 6-4, 6-3 за малко повече от 2 часа игра. Сервисът отново бе основното оръжие на Родик, който показа феноменална игра от основната линия, а защитата му бе по-добра дори и от тази на Надал. Рафа от своя страна започна силно мача, но в средата на втория сет магията на Родик пречупи испанеца, който така и не успя да си върне предимството в мача.

Родик започна мача и взе своето подаване, но след това позволи на Рафа да стигне до пробив и испанецът набързо поведе с 3-1. До нов пробив в първия сет не се стигна и в крайна сметка Надал затвори с 6-4.

Вторият сет продължи равностойно и двамата взимаха без проблем своите подавания. Стигна се до резултат 3-4 в полза на Родик и сервис на Надал. Тогава сякаш американецът полетя и успя да пробие на 0 за 5-3, след което сервира за спечелване на сета. Анди достигна до два сетбола, провали се при първия, но при втория нямаше как да бъде спрян и логично затвори сета за 6-3, с което изравни резултата в мача.

Третият сет започна доста интересно. Рафа взе първото си подаване и след това имаше точка за пробив при сервиса на Родик, но не успя да се възползва от нея и позволи на американеца да изравни за 1-1.

В следващия гейм зрителите в Маями станаха свидетели на най-красивата точка в мача. При 15:30 и сервис на Надал, Родик показа фамозна защита, отрази няколко страхотни удара на Рафа, включително и два смача, след което спечели разиграването и си осигури 2 точки за пробив. При първата Надал не остави шанс на своя съперник, но при втората Родик бе безпогрешен и успя да пробие за 2-1.

Макар и трудно, Родик взе следващото си подаване и успя да затвърди пробива за 3-1. Разликата от два гейма се запази до резултат 5-3 в полза на Родик, въпреки напористата игра на Надал, който обаче бе разколебан от перфектната игра на своя опонент.

Родик стигна до мачбол още при сервис на Рафа и успя да го спечели, след като испанецът допусна неприлична за него непредизвикана грешка и прати Родик на финал пред родна публика в Маями.

Там световният номер 6 ще чака победителя от другия полуфинал, който противопоставя един срещу друг Робин Сьодерлинг (Швеция) и Томаш Бердих (Чехия).