3. "Фед Къп": България на плейоф за оставане в групата, загубихме и от Хърватия

"Фед Къп": България на плейоф за оставане в групата, загубихме и от Хърватия

България отстъпи на Хърватия с 1-2 и ще играе на плейоф за оставане в първа група на Евро-африканската зона на Fed Cup. Елица Костова загуби от Петра Мартич с 2:6, 1:6, а Цветана Пиронкова запази шансовете ни след успех над Санда Мамич със 7:5, 6:3, информира racketi.com.

При двойките Цветана Пиронкова и Елица Костова загубиха от Йелена Костанич – Тошич и Петра Мартич с 6:7(3), 1:6. В първата част българките имаха своите шансове за успех, но ги пропуснаха. Във втория сет хърватките дръпнаха с 4:0 и предрешиха изхода на решителния мач.

Цеци прояви невероятна воля, за да изравни резултата в двубоя си на сингъл. В първия сет тя изоставаше с отчайващото 2:5, но съумя да вземе пет поредни гейма и да го спечели. Във втората част 21-годишната пловдивчанка имаше само един критичен момент – когато й върнаха ранния пробив и се стигна до 3:3. Оттам до края Пиронкова беше безапелационна.

Последният в класирането отбор на България ще играе срещу Люксембург, Австрия или Босна и Херцеговина в двубой за запазване мястото в това ниво на зоната. Срещата е в събота.

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6