3. Федерер на осминафинал в Ню Йорк след трудна победа над Лейтън Хюит

Федерер на осминафинал в Ню Йорк след трудна победа над Лейтън Хюит

Швейцарецът мина през "иглени уши", за да спечели мача си от третия кръг срещу бившия номер 1 в света Лейтън Хюит.

Търсещият шеста поредна титла от „Флашинг Медоус” Роджър Федерер мина през "иглени уши", за да спечели мача си от третия кръг на "Ю Ес Оупън" срещу бившия номер 1 в света Лейтън Хюит.

Въпреки че не бе печелил от 13 мача насам, австралиецът тръгна без страх към победата, която в един момент изглеждаше недалеч от него. В крайна сметка обаче настоящият номер 1 спечели с 4-6, 6-3, 7-5, 6-4.

Хюит показа много добра форма в двубоя и на няколко пъти бе близо до налагането на своята игра в мача. С перфектния си в този мач бекхенд австралиецът натискаше често своя съперник по всички краища на корта и накара Федерер да играе на максимума от възможностите си, за да премине стъпалото.

В първия сет всичко изглеждаше нормално. Федерер проби и поведе с 4-2. Големият двубой обаче започна тогава. Лейтън Хюит върна пробива и направи още един, след което шампионски затвори сета – 6-4.

Във втората част Лейтън усети момента и натисна съперника си от самото начало. Наложи се Федерер да спасява възможности за пробив преди да се стабилизира. С много труд той успя да измъкне от австралиеца неговото подаване, но когато стигна до сервис за затваряне на сета, швейцарецът отново се изправи пред големи проблеми. Аут на милиметри от основната линия спаси световния номер 1 от ново връщане на пробив, както в първия сет. След дълго разиграване швейцарецът изгледа с празен поглед как един слайс на Хюит, който в този момент вече излизаше на мрежата, попадна в аут. Това бе първият преломен момент в мача. След това Фед Експрес успя да изравни и със силен вик огласи централния корт.

В третия сет играта се изостри и двамата започнаха да играят на максимума от възможностите си. Хюит толкова много искаше победата, че не усещаше умора по корта. Шампионът от 2001 г. много пъти поставяше под голямо напрежение съперника си, но в ключовите моменти малко не му достигаше за решаващ удар. За сметка на това обаче Федерер го направи. След един неуспешен опит в края на сета, когато изпусна два брейкпойнта, след това при 5-5 големият шампион успя да постигне своето и поведе с 2-1.

В четвъртия сет нещата от самото начало изглеждаха по-скоро протоколни. Швейцарският маестро направи пробив още в началото и още един по-късно. Това направи резултата 5-1, преди Хюит да върне три гейма. За разлика от мача с Цонга преди няколко седмици обаче този път Федерер бе стабилен и затвори както трябва двубоя.

На осминафиналите той ще срещне победителя от мача между Джеймс Блейк и Томи Робредо.