3. Федерер направи за смях Дел Потро в четвъртфиналите на Australian Open

Федерер направи за смях Дел Потро в четвъртфиналите на Australian Open

Швейцарецът даде само три гейма и върна в спомените света - 6-3, 6-0, 6-0

Роджър Федерер направи за смях един от най-големите таланти в световния тенис – аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро, на четвъртфиналите на Australian Open. Швейцарецът не показа по никакъв начин, че е играл петсетов мач само преди два дни и даде едва три гейма в целия двубой на съперника си 6-3, 6-0, 6-0.

С представянето си, Федерер напомни за времената, когато нямаше алтернатива в световния тенис и хвърли в размисъл анализаторите по света.

Унижението, на което бе подложен 20-годишният Дел Потро пред 15-те хиляди на централния корт „Род Лейвър Арина”, бе зрелищно. Федерер игра на много високо ниво и взе два сета на нула, а серията от поредни геймове, които спечели, бе невъобразима – 15 поред.

Интрига имаше само в първите четири гейма, когато Дел Потро се държеше на хоризонта. След това всичко тръгна така, че зрителите със сигурност не получиха това, за което бяха дошли, и си тръгнаха в известна степен разочаровани.

Хубавото в мача беше, че швейцарецът ярко демонстрира добрата си форма и нито форхендът, нито бекхендът му го предадоха. Сервисът му също беше на много високо ниво. Освен това Федерер нямаше никакви проблеми с разчитането на плановете на аржентинеца, който пък нямаше загуба от началото на годината.

Така, на полуфиналите носителят на 13 титли от „Големия шлем” ще срещне стар познайник - Анди Родик, над когото има 15 победи и само 2 загуби.