3. Федерер отнесе Сьодерлинг, среща Ноле в спор за място на финала в Шанхай (видео)

Швейцарецът не даде никакви шансове на Робин Сьодерлинг в мача им от четвъртфиналите на Мастърса в Шанхай и след успех с 6:1, 6:1 записа 14-та победа от общо 15 изиграни мача срещу шведа

Роджър Федерер не даде никакви шансове на Робин Сьодерлинг в мача им от четвъртфиналите на Мастърса в Шанхай и след успех с 6:1, 6:1 записа 14-та победа от общо 15 изиграни мача срещу шведа.

Сьодерлинг срещна трудности още в първи си сервис гейм, но спаси точка за пробив и поведе с 1:0. В този момент последва истинска лекция от страна на Федерер, който на практика не бъркаше топка, въпреки че търсеше атаката при всяка удобна възможност, а в същото време добрата му защита и перфектните слайсове от бекхенд предизвикаха купища грешки от ракетата на Робин Сьодерлинг.

Всичко това доведе до шест поредни гейма в сметката на швейцареца и след само 28 минути игра Роджър поведе със сет аванс.

Във втората част шведът продължи да допуска огромно количество грешки, а 16-кратният шампион на турнири от шлема задържа високото си ниво на игра и след нови пет гейма (общо 11 поредни) Федерер поведе с 5:0, съобщи "Тенис Кафе". Сьодерлинг най-накрая успя да измъкне подаването си, намали на 1:5, но до нещо повече не успя да стигне и след само 53 минути игра Роджър Федерер нанесе една от най-тежките загуби в кариерата на Робин Сьодерлинг.

В опит да се класира за финала Роджър Федерер ще се изправи срещу Новак Джокович, който по-рано днес отстрани с 6-2 6-3 Гийермо Гарсия Лопес.

Това ще бъде 17-ти двубой между двамата, като до този момент швейцарецът води с 10:6 победи, но в последната среща Ноле бе този, който стигна до успеха, след като на полуфиналите на US Open отрази два мачбола и в крайна сметка отстрани именития си противник с 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 7:5.

Присъединете се към новата фен-страница на Novsport.com във Facebook!