3. Федерер отново победи с 3:0 абоната си Сьодерлинг по пътя към шеста титла от „Уимбълдън”

Швейцарецът надигра с 6-4 7-6 (5) 7-6 (5) съперника си от финала на „Ролан Гарос”

Роджър Федерер върви с уверени стъпки към подобряване рекорда на Пийт Сампрас от 14 титли в турнирите от Големия Шлем. Преди минути швейцарецът надигра с 6-4 7-6 (5) 7-6 (5) съперника си от финала на „Ролан Гарос” Робин Сьодерлинг.

Носителят на 14 титли от Шлема Федерер постигна 11-ата си победа над шведа от също толкова срещи, а този факт, както и победата на Сьодерлинг над Надал в Париж няма как да не превръщат скандинавеца в любимец на ФедЕкспрес.

Двубоят бе доста оспорван, но слабата психика на шведа в решителните моменти на двата тайбрека не му позволиха да спечели поне сет. В първата част двамата нямаха проблем в подаванията си до 4:4 гейма, когато Федерер проби и затвори сета на свой сервис.

Вторият и третия сет бяха огледални. Двамата сервираха добре и взимаха почти безкомпромисно подаванията си. Така се стигна до „дълъг” 13-и гейм, който да определи дали Сьодерлинг има сили да вкара малко драма в двубоя. Скандинавецът обаче се провали. В първия тайбрек Федерер сервираше страхотно и поведе с 2-0 сета, но в третия шведът поведе с 3:2 при свой сервис и с 5:4, но когато трябваше да вкара мача в 4-и сет, ръката му се стегна до краен предел.

Той изгуби и двете точки, като при втората направи двойна грешка, а последвалият сервис уинър на Роджър го прати на четвъртфиналите. Там той ще срещне победителя от двубоя Иво Карлович – Фернандо Вердаско, а при победа над един от тях ще се класира на 21-ия си пореден полуфинал за Шлема.