3. Федерер победи Жил Симон в изключителна петсетова битка в Мелбърн

Федерер победи Жил Симон в изключителна петсетова битка в Мелбърн

Швейцарецът хванат в желязна примка стига до победата

Роджър Федерер се класира изключително за трудно за третия кръг на "Аустрелиън Оупън". Швейцарецът влезе в капана на Жил Симон и с много трудности се добра до следващата фаза.

В петсетов мач защитаващият титлата си Федерер надигра с 6-2, 6-3, 4-6, 4-6, 6-3 Симон, който направи изключителен мач.

Бившият номер 1 в света започна много силно мача и по подобие на този с Лацко в първия кръг нямаше никакви проблеми в началото. Ненадейно обаче Федерер загуби малко от концентрацията си в началото на третата част, което даде шанс на Симон. Французинът се възползва максимално от него и започна да играе почти перфектно. Победителят от турнира само преди седмица в Сидни държеше топката постоянно в игра и при първа възможност контраатакуваше изключително добре своя противник. Така в един момент Федерер се оказа хванат в желязна примка, от която нямаше излизане.

В петия сет Симон също бе по-близо сякаш до пробив. Някакси обаче при 3-2 швейцарецът успя да направи пробив в изключителна борба. При 2-5 пък Симон спаси три мачбола с великолепна игра, но в последния сервис гейм, Роджър Федерер съумя да не допусне нов обрат на събитията и с ас затвори мача.

Така в следващия кръг Федерер ще срещне Ксавие Малис за влизане на осминафиналите на състезанието.