3. Федерер прекъсна серията загуби от Цонга

Федерер прекъсна серията загуби от Цонга

В следващата фаза швейцарецът ще играе срещу Роберто Баутиста Агут

Роджър Федерер стигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Хале. Швейцарецът победи за първи път от три години насам Жо-Вилфред Цонга със 7:6(5), 4:6, 7:5.

Така в преките мачове между двамата Федерер вече води с 12:6, но спря серията на Цонга, който бе спечелил последните им два сблъсъка. За Федерер това е първи успех на тревни кортове срещу Цонга, който го надигра на Уимбълдън 2011.

В следващата фаза Федерер ще играе срещу Роберто Баутиста Агут. Швейцарецът води с 8:0 в преките мачове между двамата.

Играта бе напълно равностойна в първия сет и се стигна до тайбрек. Там Маестрото взе ключов мини-пробив за 6:5 точки и реализира първия си сетбол.

След почивката Федерер проби още в първия гейм, а в шестия Цонга успя да реализира рибрейк - 3:3. Френският състезател продължи да доминира и при 4:4 спечели два поредни гейма, за да изравни общия резултат.

В третия сет Федерер спаси точки за пробив и нанесе своя удар при 5:5. Той поведе 40:0 на сервис на Цонга и реализира втората възможност.

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин