3. Федерер с лесна победа над Рошу след шестседмичен отпуск

Федерер с лесна победа над Рошу след шестседмичен отпуск

Роджър Федерер се завърна победоносно на корта след шестседмична почивка. В понеделник швейцарецът надигра представителят на Белгия Оливие Рошу с 6-3, 6-4 на старта на тенис турнира в Базел.

Поставеният под номер 1 изглеждаше свеж и отпочинал от последния мач, който изигра на 20 септември за представителния отбор на Швейцария при победата над Италия в турнира за „Купа Дейвис”.

Федерер проби сервиса на опонента си в шестия гейм на първия сет и в петия гейм на втората част. Фед преследва четвърта поредна титла на един от любимите си турнири. Наградният фонд на състезанието е в размер на 1,75 милиона евро, а интересен факт от живота на тенисиста е че той е работил като част от обслужващия персонал на центъра.

Пътят на Федерер към финала не е осеян със сериозни препятствия. Единствената заплаха за Роджър по пътя към финала може да се окаже Джеймс Блейк, но американецът показва все по-слаба форма с напредването на финалната фаза от сезона. Най-вероятният съперник на финала би бил сърбинът Новак Джокович, който се намира на дъното на схемата.

Следващият опонент на Федерер ще бъде италианецът Андреас Сепи, който отстрани участващият с „уайлд кард” швейцарец Стефан Боли.