3. Федерер се измъчи с Андреев под палещото слънце в Мелбърн

Федерер се измъчи с Андреев под палещото слънце в Мелбърн

Световният номер 1 Роджър Федерер стартира с победа участието си в „Аустрелиън Оупън”. В изключително зрелищен мач швейцарецът успя да победи руснака Игор Андреев с 4-6, 6-2, 7-6, 6-0.

Световният номер 1 Роджър Федерер стартира с победа участието си в „Аустрелиън Оупън”. В драматичен мач швейцарецът победи руснака Игор Андреев с 4-6, 6-2, 7-6(1), 6-0. Двубоят се игра под палещото слънце в Мелбърн, а силният вятър създаде доста проблеми за тенисистите. Федерер пък спечели мач, който бе на прага да стане огромно изпитание, след като руснакът почти бе повел с 2:1 сета.

Двубоят между двамата тенисисти бе драматичен и напомни за мача по между им от 2008-а годината, когато във „Флашинг Медоус” Федерер победи Андреев в 5 сета.

Първият сет бе изключително оспорван. Андреев губеше с 1:3, но със страхотни удари от основната линия успя да притисне сериозно Федерер. В крайна сметка след два пробива руснакът успя да спечели първата част с 6:4. Швейцарецът обаче започна много концентрирано втория сет и с два пробива успя изключително бързо да стигне до 6:2.

В третия сет обаче се разрази истинска драма. Андреев дръпна с пробив в началото на сета, но Федерер успя да върне изоставането си поведе с 4-3, а след това направи и решителен брейк, за да сервира за мача. Точно тогава обаче руснакът спечели четири поредни гейма и обърна резултата до 6-5 и пробив аванс в неговата сметка. Андреев дори стигна до три сетбола и само късметът и намесата на мрежата спасиха световния номер 1 от загубата в тази част. В крайна сметка Федерер много трудно върна пробива, а в тайбрека не остави шансове на Андреев.

Смазаният психически руснак не успя да направи нищо в четвъртия сет и в крайна сметка швейцарецът затвори мача по безапелационен начин – 6-0.

Във втория кръг трикратният шампион в Мелбърн Федерер ще играе с победителя от двубоя между Хуан Игнасио Чела (Аржентина) и румънеца Виктор Ханеску.