3. Федерер се класира за полуфиналите в Париж

Федерер се класира за полуфиналите в Париж

Там швейцарецът ще срещне Томаш Бердих

Бившият номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 2,75 милиона евро. Той победи с 6:3, 7:5 Хуан Монако (Аржентина) за 84 минути. Швейцарецът направи решителен пробив в 11-ия гейм на втория сет, с който спечели мача. На полуфиналите съперник на Федерер ще бъде Томаш Бердих от Чехия.

Бердих, номер 5 в схемата, отстрани третия в световната ранглиста Анди Мъри (Великобритания) в драматичен мач с 4:6, 7:6 (7:5), 6:4. Срещата продължи 3:12 часа. Мъри направи пробив в седмия гейм на първия сет, който спечели с 6:4. Във втората част Бердих спечели след тайбрек. В третия решителен сет чехът стигна до пробив в деветия гейм и спечели мача. Така Бердих сложи край на серията от 17 поредни победи на Мъри и нанесе втората загуба на британеца в срещите му от средата на месец август насам.

За полуфиналите без игра се класира Жо-Вилфред Цонга (Франция), след като Новак Джокович (Сърбия) се отказа от двубоя. Световният номер 1 е с травма на рамото и напусна турнира. На полуфиналите Цонга ще играе с победителя от мача между Давид Ферер (Испания) и Джон Иснър (САЩ).

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост