3. Федерер ще спори с Тейлър Дент за място в четвъртфиналите

Федерер ще спори с Тейлър Дент за място в четвъртфиналите

Швейцарският тенисист Роджър Федерер набра скорост в кампанията си за трета шампионска титла в Маями с 11-а поредна победа срещу Николас Кифер – 6:4, 6:1

Швейцарският тенисист Роджър Федерер набра скорост в кампанията си за трета шампионска титла в Маями с 11-а поредна победа срещу Николас Кифер – 6:4, 6:1.

Поставеният под номер две в основната схема не срещна особена съпротива в продължилия 70 минути мач, реализирайки четири от шестте си възможности за пробив. Надмощието на Федерер доведе до 12-ата победа срещу представителя на Германия, заемащ 29-ата позиция в ранглистата на ATP.

Роджър Федерер ще се изправи срещу Тейлър Дент в спора за място на четвъртфиналите в Маями. Представителят на домакините постигна забележителна победа срещу испанеца Томи Робредо (15-и в основната схема) със 7:5, 6:3.

Поставеният под номер седем Жил Симон трябваше да наваксва изоставане от един сет срещу германеца Райнер Шутлер – 3:6, 6:1, 6:1. Французинът, който даде само три гейма на бившия номер едно в света – Лейтън Хюит, премина в четвъртия кръг на турнира в Маями след четирите си неуспешни предишни опита. Симон разполага с актив от 14 победи и 8 загуби за този сезон.

Симон ще очаква сънародника си Жо-Вилфред Цонга в четвъртия кръг. След като отстрани квалификанта Робърт Кендрик Цонга ще се надява да достигне четвъртфиналите в Маями за първи път в кариерата си. Цонга отпадна в третия кръг на турнира миналата година в дебюта си за 2008 г. срещу Жулиен Бенето.
Легенда в тениса даде урок на родни таланти

Патрик Симон проведе открита тренировка в Асеновград

Български триумф на турнир от категория J60 на ITF в София

Димитър Кисимов и Ема Томова спечелиха титлите на сингъл

Чичото на Джокович оглави тениса в Сърбия

Той е бивш турнирен директор на Sofia Open

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6