3. Федерер смълча „Филип Шатрие” след бой над Монфис с 3-0 сета

Федерер смълча „Филип Шатрие” след бой над Монфис с 3-0 сета

Световният номер 2 бе безкомпромисен и вече е само на 6 сета от постигане на мечтата си – първа титла от „Ролан Гарос”

Очакванията на всички, че фаворитът за титла на „Ролан Гарос” Роджър Федерер го чака много труден двубой срещу местния любимец Гаел Монфис се сгромолясаха с пълна сила. Швейцарският маестро разби чернокожия си съперник със 7-6 (6) 6-2 6-4 за 2:10 часа.

Интрига имаше, но само в първия сет. Тогава приличащия на рапър от квартална група французин игра на много добро ниво и нямаше да бъде несправедливо, ако бе спечелил сета. Той имаше възможност за пробив още в първия гейм от мача, а след това изпусна още два отлични шанса. Роджър успя да излезе сух от тези ситуации и достигна до тайбрек, без да е имал реална възможност да направи нещо в сервиса на Монфис. В дългия гейм двата се захапаха от самото начало, а Монфис имаше първи сетбол при 6:5 в своя сметка. В този момент отново сервисът се оказа най-добрият приятел на швейцареца и след три поредни точки той поведе с 1-0 сета.

Това бе и точката на пречупване за Монфис. Разочарован от загубата на първия сет, французинът започна да играе много хазартно и нехайно, което позволи на Федерер напълно да диктува събитията на корта. Само за 28 минути той поведе с 2-0 сета и вече всички на централния корт „Филип Шатрие” знаеха името на победителя.

Монфис се опита да се върне в мача, като изглеждаше надъхан да вземе поне един сет. Макар и трудно, той се държеше до 4-4 гейма. Тогава успя да спаси възможност на Федерер за пробив и вдигна на крака публиката с няколко отигравания, но нелепи грешки не му позволиха да затвори подаването си, което даде шанс на Роджър да сервира за мача. Световният номер 2 бе безкомпромисен и вече е само на 6 сета от постигане на мечтата си – първа титла от „Ролан Гарос”.