3. Флавия Пенета отстрани Йелена Янкович на четвъртфиналите в Щутгарт

Флавия Пенета отстрани Йелена Янкович на четвъртфиналите в Щутгарт

Италианката Флавия Пенета се класира за полуфиналите на тенис турнира „Порше Гран при” в Щутгарт. Пенета постигна първа победа в кариерата си срещу сръбската номер едно. Победата дойде след три сета като в крайна сметка италианката надделя след 2-6 6-4 6-4.

Двете тенисистки изиграха доста оспорван мач, а решаващи за впечатляващия успех на Пенета спомогнаха 46-те спечелени точки при първи сервис. Янкович реализира едва 63 процента от 46-те си опита в това отношение. Пенета реализира 4 аса срещу нито един за сръбкинята. Победителката допусна три двойни грешки.

Срещата продължи час и 58 минути, като Янкович, която записа петата си загуба за годината, спечели общо 83 точки срещу 81 за опонентката си.

През ситото на четвъртфиналите в Щутгарт успешно преминаха представителките на Русия Елена Дементиева, която е втора в основната схема на турнира  и Светлана Кузнецова. Последната полуфиналистка ще бъде определена в двубоя между първата в света Динара Сафина и Агнешка Радванска.