3. Гаел Монфис продължава похода си към нова титла в Ротердам

Гаел Монфис продължава похода си към нова титла в Ротердам

Французинът надви сънародника си Жил Симон само за 90 минути

Защитаващият титлата си Гаел Монфис (Франция) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2,155 милиона евро.

Поставеният под номер 3 Монфис елиминира сънародника си Жил Симон с 6:4, 6:1 за 90 минути. Той взе девет от последните десет гейма, за да запише едва трети успех в десет мача срещу Симон. Монфис продължи силната си серия в Ротердам с 11-а победа в последните си 12 срещи.

Той записа и шеста последователна победа за сезона, след като през миналата седмица спечели титлата на родна земя в Монпелие. За място на полуфиналите французинът ще срещне Даниел Евънс (Великобритания).

Сърбинът Филип Крайнович също продължава напред след 6:4, 7:/6(7) над канадеца Вашек Поспишил.
На четвъртфиналите Крайнович ще срещне номер 7 Андрей Рубльов (Русия).

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро