3. Гарсиа–Лопес се класира на финал в Кицбюел, след като победи Южни в три сета

Гарсиа–Лопес се класира на финал в Кицбюел, след като победи Южни в три сета

Испанецът Гилермо Гарсиа-Лопес успя да се класира на финал в откритото първенство на Австрия в Кицбюел, след като на полуфинала надигра седмия поставен в основната схема Михаил Южни в три сета (6-3, 1-6, 7-6) за 2 часа и 23 минути. Срещите се играя на червени кортове, а наградният фонд на турнира е 450 хиляди евро.

В първия сет испанецът започна по-добре и успя да стигне до успеха в него с 6-3. Във втората част обаче седмият поставен Южни не даде много шансове на своя опонент и го разгроми с 6-1 гейма. Така третият сет на двубоя се превърна в люта битка и двамата тенисисти стигнаха до тайбрек, в който нервите на испанеца се оказаха по-здрави и той успя да го спечели със 7-5 точки.

Бързи факти:

Въпреки че успя да вземе победата в този мач показателите на Гилермо Гарсиа-Лопес бяха по-слаби от тези на Южни. Испанецът направи само 1 един ас срещу 5 на своя опонент. Руснакът направи 2 двойни грешки, докато съперникът му цели 7. Гарсиа-Лопес спечели общо 89 точки, а Миша цели 93. Този мач показа, че тенисът може да бъде несправедлива игра, тъй като по всички показатели руснакът бе по-добър и въпреки това загуби срещата.