3. Гарсия надви Свитолина след почти 3-часова битка

Гарсия надви Свитолина след почти 3-часова битка

Така Гарсия записа първа победа в групата, докато поставената под №4 Свитолина вече е с две поражения

Поставената под №8 французойка Каролин Гарсия надделя в много оспорван мач над украинката Елина Свитолина с 6:7 (7), 6:3, 7:5 в мач от “Червената група” на Шампионата на WTA, който се провежда в момента в Сингапур. Така Гарсия записа първа победа в групата, докато поставената под №4 Свитолина вече е с две поражения.

Двете тенисистки си размениха по един пробив в първите два гейма, а след това Гарсия поведе с 4:2, но не успя да опази преднината си и се стигна до тайбрек, в който французойката поведе с 4:0. Свитолина обаче не се предаде и от 2:5 изравни за 5:5, а после се пребори за сета с 9:7.

Във втората част Гарсия поведе с 5:2 и този път украинката не съумя да направи обрат в резултата. В решаващия трети сет Свитолина първо поведе с 2:0, а след това имаше и аванс от 5:3. Гарсия обаче направи серия от 4 поредни гейма и се пребори за победата, постигната след 2 часа и 45 минути.

По-рано днес в друг мач от същата група Каролин Вожняцки (Дания) съкруши с 6:0, 6:2 световната №1 Симона Халеп (Румъния).
Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Донски приключи на двойки в Португалия

Александър Донски приключи на полуфиналите участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в португалския град Синтра

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара

Синер би Джокович на финала в Шанхай

Яник Синер е новият шампион на Мастърса в Шанхай! Световният номер едно не остави съмнение в превъзходството си над Новак Джокович и триумфира в битката между най-добрия тенисист в света и най-великия играч в историята