3. Гаске спечели френския сблъсък с Цонга в I кръг на „Мастърс 1000” в Рим

Гаске спечели френския сблъсък с Цонга в I кръг на „Мастърс 1000” в Рим

Ришар Гаске победи със 7-6 (2) 6-4 Жо-Вилфред Цонга във френския сблъсък от първия кръг на „Мастърс 1000” турнира в Рим.

Цонга имаше предимство в първия сет, но противно на логиката той отиде в сметката на Гаске. Двойникът на Мохамед Али имаше 4 възможности за пробив, но не можа да реализира нито една от тях. Това го обезсърчи, което си пролича в тайбрека, където Гаске наложи волята си и поведе в резултата. Във втория сет Цонга изпусна още три възможности да вземе подаването на сънародника си, докато Гаске се възползва при един от своите шансове и взе мача след 109 минути игра.

Съперник на Гаске във втория кръг ще бъде латвиецът Ернест Гулбис, който надигра с 3-6 7-6 (5) 6-2 испанеца Николас Алмагро.