3. Гаврилова срещу Павлюченкова е финала в Хонконг

Гаврилова срещу Павлюченкова е финала в Хонконг

Брейди и Цян Ван се провалиха

Дария Гаврилова се класира за първи път на финал от август насам, след като победи американката Дженифър Брейди с 6:0, 7:5 на турнира в Хонконг. В мача за титлата австралийката ще срещне рускинята Анастасия Павлюченкова, която се справи с китайката Цян Ван с 6:3, 6:4. Гаврилова има една победа над Павлюченкова в Москва преди година.

След третия си ас в сета Гаврилова получи три възможности за спечелване на първия сет на нула и се възползва от втората, но Брейди показа по-добра игра във втория.  Американката успя да спечели първия гейм с ас, но Гаврилова изравни и след това стигна до нов пробив за 2:1. Австралийката загуби за първи път сервис гейм в мача за 4:4, стигна до решителен пробив за 6:5 и малко по-късно сложи точка са спора.
Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Донски приключи на двойки в Португалия

Александър Донски приключи на полуфиналите участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в португалския град Синтра

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара

Синер би Джокович на финала в Шанхай (ВИДЕО)

Яник Синер е новият шампион на Мастърса в Шанхай! Световният номер едно не остави съмнение в превъзходството си над Новак Джокович и триумфира в битката между най-добрия тенисист в света и най-великия играч в историята