3. Гергана Топалова и Лазаров отпаднаха в Анталия

Гергана Топалова и Лазаров отпаднаха в Анталия

Турнирът по тенис на червени кортове в турския курорт е с награден фонд 15 хиляди долара

Националът за купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 държавен шампион на открито Лазаров загуби от участващия с "уайлд кард" Сарп Агабигун с 6:7(4), 6:4, 2:6 след два часа и половина игра.

Българинът на два пъти навакса пробив пасив в първия сет, но в тайбрека допусна изоставане от 1:5 точки и това се оказа решаващо.

Той все пак успя да изравни с ключов пробив в деветия гейм на втората част. Лазаров започна добре е третия сет с нов брейк, но след това Агабигун направи серия от четири поредни гейма и това натежа.

Българката Гергана Топалова също отпадна във втория кръг на турнира в Анталия. Поставената под номер 7 наша тенисистка загуби с 2:6, 2:6 от рускинята Ерика Андреева.

Двата сета се развиха по идентичен начин, като 16-годишната Андреева повеждаше с по 4:1 гейма и затвори мача за 85 минути. Топалова все пак си осигури 1 точка за световната ранглиста и 294 долара.

Медведев: Съчувствам на Синер