3. Григор Димитров не остави шанс на Басилашвили и ще играе за титлата в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гришо отвя грузинеца за 63 минути и ще спори за титлата в неделя срещу 11-ия в света Давид Гофен

Григор Димитров не остави шанс на грузинеца Николоз Басилашвили и го победи с 6-1, 6-3 за 63 минути във втория полуфинал на ATP 250 турнира в София.

25-годишният Димитров и Басилашвили не бяха играли един срещу друг до момента, но първата ракета на България не остави никакво съмнение в превъзходството си. Днес рекордните над 10 000 зрители в "Арена Амреец" гледаха победата на Григор.

Хасковлията ще играе на финала срещу Давид Гофен, който победи Роберто Баутиста Агут след 5-7, 6-4, 7-6. Битката за титлата е от 17:00 в неделния ден.

За разлика от първите си два мача на турнира, днес Димитров започна като същинска фурия още от самото начало. Само за 11 минути игра Гришо вече бе осъществил два пробива в колебливото подаване на грузинеца и ги затвърди, за да поведе на бърза ръка с 5-0. Басилашвили избегна „геврека” от вчера, когато Клижан му взе първия сет на нула и се разписа на свое подаване за 5-1. Това изобщо не смути Димитров, който взе своето подаване и затвори първата част с 6-1 за 22 минути игра.

Вторият сет беше малко по-равностоен, но сервис геймовете на Басилашвили пак вървяха трудно и той допусна три точки за пробив в петия гейм при 2-2. Григор не успя обаче да натисне и загуби този гейм, а после бързо изравни за 3-3. Димитров продължи да търси пробива с агресивна игра и стигна до него в седмия гейм за 4-3. С лекота Гришо го затвърди за 5-3, а после стигна до мачбол, който бе отразен, но при втория прошка нямаше и с пробив за 6-3 Григор Димитров зае място на финала след само 63 минути на корта в „Арена Армеец”.

В неделния финал Гришо излиза срещу много удобен противник – номер 11 в световната ранглиста Давид Гофен. Димитров е спечелил всички пет сблъсъка между двамата досега, като последният успех е съвсем пресен – 6-3, 6-2, 6-4 на Откритото първенство на Австралия.

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула