3. Григор Димитров отпадна от турнира в Банкок

Григор Димитров отпадна от турнира в Банкок

Българинът загуби със 7-5, 5-7, 4-6 от Ришар Гаске

Най-добрият български тенисист Григор Димитров бе много близо до престижен успех на турнира в Банкок (Тайланд), но в крайна сметка загуби със 7-5, 5-7, 4-6 от 12-ия в света Ришар Гаске.

Първата ракета на България бе загубил и двете си срещи с френския тенисист до момента, но хасковлията се представи отлично в днешния двубой. За съжаление обаче, 21-годишният българин загуби двубоя за два часа и 16 минути, и не успя да се класира за четвъртфиналите на надпреварата, която е с награден фонд от 551 000 долара.

Димитров успя да реализира пробив в решителната част на първия сет, за да го затвори със 7-5, след което успя рано да пробие съперника си във втората част.

Гаске обаче се върна в мача и се стигна до 5-5, а в последствие взе втория сет също със 7-5, като по този начин изравни резултата в мача.

В третия сет, Гаске успя да направи един пробив и взе сета с 6-4, а с това победи и в мача.

За място на полуфиналите френският тенисист ще спори с друг от младите таланти в световния тенис - Бърнард Томич, който е на 45-то място в ранглистата на ATP.

Сабаленка амбицирана да остане №1

Арина Сабаленка е амбицирана да запази първото си място в световната ранглиста по тенис за жени възможно най-дълго

Осака пропуска финалите на Били Джийн Кинг

Наоми Осака ще пропусне финалите за Купата на Били Джийн Кинг следващия месец в Испания поради контузия

Вики Томова запази мястото си в световната ранглиста

Виктория Томова запази 49-ата си позиция и остава в топ 50 на световната ранглиста по тенис

Григор се изкачи до 9-о място в ранглистата

Григор Димитров се изкачи на деветото място в седмичната ранглиста на Асоциацията на професионалните тенисисти

Вики Томова във втория кръг в Токио (ВИДЕО)

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове УТА 500 в Токио