3. Григор Димитров отпадна в Монте Карло, Давид Ферер го пречупи в два сета (ВИДЕО)

Гришо загуби с 4-6, 2-6 и вече има 4 поражения от 5 срещи с Ферер, който си уреди сблъсък с Рафа Надал

Григор Димитров отпадна в осминафиналите на Мастърса в Монте Карло с награден фонд 2 884 675 евро. Шестият в света Давид Ферер успя да спре българина след победа в два сета - 6-4, 6-2.

В първия сет Гришо поведе с 2-0, но след това опитният испанец спечели пет поредни гейма. Първата ни ракета имаше доста трудности с вкарването на първия си сервис и това доведе до цели три пробива в полза на 32-годишния Ферер.

Във втория сет ситуацията бе подобна и испанецът заслужено стигна сравнително лесно до успех в частта и мача, като този път реализира два пробива.

Това бе четвърта загуба за Гришо в петия мач между него и Ферер, който в кариерата си е спечелил 11 титли на клей и още десет на други настилки.

По пътя си към 1/8 финала Димитров отстрани двама негови сънародници - каталунците Марсел Гранойерс и Алберт Рамос. Най-добрият ни тенисист пропусна възможността отново да премери сили с първата ракета в света Рафаел Надал. Левичарят победи без никакви проблеми Андреас Сепи с 6-1, 6-3 и утре ще играе с Ферер в четвъртфиналите.
Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула

Сабаленка амбицирана да остане №1

Арина Сабаленка е амбицирана да запази първото си място в световната ранглиста по тенис за жени възможно най-дълго

Осака пропуска финалите на Били Джийн Кинг

Наоми Осака ще пропусне финалите за Купата на Били Джийн Кинг следващия месец в Испания поради контузия