3. Григор с чиста победа над сърбин преди Уимбълдън

Григор с чиста победа над сърбин преди Уимбълдън

Димитров надви с 2:0 сета Филип Крайнович

Григор Димитров записа победа на демонстративния турнир The Boodles. Той победи сърбина Филип Крайнович след 6:3, 7:6(2).

Самата среща беше изгледана от Андре Агаси и Радек Щепанек. В първия сет Гришо поведе с 5:1 и въпреки че допусна лек спад, затвори с 6:3. След почивката Гришо поведе с пробив за 4:3, но последва рибрейк - 4:4. Стигна се до тайбрек, в който Димитров доминираше от самото начало и затвори в два сета - 7:2 точки.

Днес Димитров научи и първия си съперник на предстоящия Уимбълдън, който стартира в понеделник.

Той ще се изправи срещу №85 в ранглистата Корентен Муте от Франция. Гришо ще участва на турнира като №48 в ранглистата, но няма да защитава точки от миналия сезон, когато отпадна на старта от Стан Вавринка. Така при добро представяне, той може да осъществи прогрес в подреждането.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин