3. Григор завоюва първия си Чаланджър след драма в Женева

Григор завоюва първия си Чаланджър след драма в Женева

Българинът победи испанеца Пабло Андухар в три сета и грабна поредна титла през сезона

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели първата си титла от сериите Чаланджър, след като триумфира на турнира в Женева, който е с награден фонд от 30 хиляди евро. На финала Гришо победи 118-ия в света Пабло Андухар от Испания в драматичен трисетов двубой, завършил с победа с 6-2, 4-6, 6-4 за родения в Хасково талант. В третия сет Григор изоставаше с 0-3, но показа характер и успя да обърне коравия испанец, който играе силно на червен корт, какъвто бе и този на централния корт в Женева.

Първият сет премина изцяло под диктовката на Гришо, който сътвори два безответни пробива и успя набързо да затвори за 6-2. Втората част отново вървеше добре за българина преди Андухар да пробие за 4-3 и да наруши ритъма в играта на младия хасковлия.

След този пробив двамата взеха по едно подаване и докараха нещата до 5-4 и сервис на Андухар, който успя хладнокръвно да спечели подаването си и да изравни резултата, взимайки и психологическо предимство преди старта на решаващия трети сет.

Там то си пролича веднага и испанецът успя да измъкне пробив и да поведе в сета с 3-0. Григор обаче показа характер и се съвзе, за да спечели най-дългия гейм в мача, връщайки пробива и изравнявайки за 3-3.

След това двамата набързо взеха подаванията си за 4-4, Григор уверено спечели и следващия си сервис-гейм, за да поведе с 5-4. Андухар се поддаде на напрежението при своето подаване, допусна една двойна грешка и позволи на Гришо да стигне до 3 мачбола.

При първия българинът не успя, но след това със страхотен бекхенд по правата матира испанския си опонент и заслужено спечели мача.

Това бе осми спечелен финал за Гришо от общо 8 изиграни при мъжете, но до момента той имаше титли само от Фючърс турнирите, а от днес и от Чаланджър сериите.