3. "ГРИШО ЕКСПРЕС" В АКАПУЛКО: Димитров разби Манарино на старта (ВИДЕО)

"ГРИШО ЕКСПРЕС" В АКАПУЛКО: Димитров разби Манарино на старта (ВИДЕО)

Българинът спечели с 6:4, 3:0 и отказ на съперника

Григор Димитров започна отлично участието си на турнира в Акапулко. Българинът продължава към втория кръг на надпреварата, след като при категорична за него преднина 6:4 и 3:0 съперникът му Адриан Манарино се отказа.

Най-вероятно става въпрос за физически проблем за французина, който нямаше как да продължи мача на добро ниво.

В първия серис Адриан Манарино бе солиден и при сервис и от основната линия. Французинът успя да спечели лесно подаването си на 15 точки поведе в резултата. Българинът също не срещна проблем в своето първо подаване в мача, въпреки че направи двойна грешка. Григор спечели на 15 точки и изравни резултата. Прекрасен форхенд на Григор му донесе първата точка за пробив в мача в следващия трети гейм. Манарино обаче вкара няколко солидни сервиса и се спаси. Французинът се опита да бъде агресивен в четвъртия гейм от двубоя. Той стигна до 30:15 в своя полза при сервиса на Григор. Българинът обаче не трепна и изравни резултата - 2:2.

Манарино спечели следващото си подаване с много убедителна игра, в която не остави никакъв шанс за Григор. Французинът взе сервиса си на 0. Григор също бе солиден и взе следващото си подаване на 15 точки и отново изравни резултата - 3:3. В следващия гейм двамата направиха няколко страхотни разигравания. Григор стигна до нови две точки за пробив и успя да реализира втората, с което поведе с 4:3 гейма в първия сет. Манарино се опита да отговори на предизвикателството в следващия гейм, но Григор бе солиден в сервиса си и успя да затвърди пробива на 30 точки.

Григор се опита да реши нещата в сета още в следващото подаване на Манарино, но французинът показа здрави нерви, а и Димитров изкара няколко в аут. За съжаление Димитров не бе концентриран, когато сервиса за спечелването на първия сет. Българинът допусна изоставане от 15:40 и даде възможност на Манарино две възможности за пробив. За радост Григор успя да вкара два силни сервиса и да изравни резултата на 40:40. Григор до сетбол, но не успя да затвори частта. Вместо това Манарино отново се добре до точка за пробив с хубав бекхенд. Григор обаче успя да се съвземе и да обърне резултата, а с това и да затвори сета с 6:4 гейма за 49 минута на корта.

Втората част на двубоя започна по перфектен начин за българския тенисист. Григор бе много агресивен от ретур и успя да стигне до точка за пробив при 30:40. Неконцентрирани действия и дълъг бекхенд изкараха топката в аут и Григор поведе с пробив още в самото начало на сета. Григор мина през някои перипери при подаването си. Все пак след 40:40 Димитров успя да се справи и да поведе с 2:0. Последва гейм, в който Манарино допусна много грешки, включително и двойна грешка, която донесе аванс от 3:0 гейма за Григор с два пробива. Димитров тръгна да сервира, стигна до 40:15, но в това време французинът развя бялото знаме и се отказа от мача.