3. Гришо падна от 58-ия в света

Гришо падна от 58-ия в света

Григор Димитров отпадна от турнира в Рамат Ашарон с награден фонд 100 хиляди долара.

Българинът загуби от 58-ия в света Дуди Села в първия кръг на надпреварата след 4-6, 6-7(4), като мачът продължи час и половина.

В първия сет израелецът, който е поставен под номер 1 в основната схема, поведе набързо с 4-0 гейма, но Григор върна три за 3-4. До края двамата печелеха подаванията си и Села взе сета с 6-4.

Втората част се разви драматично, като започна с ново преимущество на Дуди. Димитров губеше с 1-3, но изравни и дори поведе с 4-3. Съперникът му направи 4-4, след което проби сервиса на българина за 5-4. Веднага обаче Гришо върна пробива и дори поведе с 6-5. Села вкара мача в тайбрек, който спечели със 7-4.

За да стигне до първия кръг в турнира българският тенисист спечели два мача от квалификациите.