Гришо прегази експресно Манарино на Куинс Клъб (ВИДЕО)

Първата ни ракета загуби само три гейма

Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на турнира на трева от категория ATP 500 в Куинс Клъб. Поставеният под №3 в схемата българин победи с 6:1, 6:2 Адриан Манарино от Франция.

Срещата продължи само 63 минути. Българинът поведе с 3:0 срещу Манарино, а след още един пробив спечели първия сет с 6:1. Във втората част Димитров спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2.

Григор Димитров завърши мача с 12 аса и 86% спечелени точки на първи сервис. Той реализира четири пробива от девет възможности и не даде нито един брейкбол на съперника си.

Димитров и Манарино се познават отлично, като до момента са се срещали 6 пъти в официални двубои, като българинът води с 6-0 победи. За последно те играха на Мастърс 1000 турнира в Индиън Уелс (САЩ) по-рано през сезона, а бившият №3 в света се наложи с 6:3, 6:3. Любопитен е фактът, че всичките им срещи са били на твърди кортове.

Димитров пък има отлични спомени от турнира в Куинс Клъб, който той успя да спечели преди точно 10 години. Миналата година българинът взе решение да се пусне от квалификациите, като успя да запише общо 4 победи, преди да отстъпи пред бъдещия шампион Карлос Алкарас (Испания).

Победителят от срещата Димитров – Манарино ще срещне във втория кръг Карен Хачанов (Русия) или Себастиан Корда (САЩ).

Турнирът в Куинс Клъб е с общ награден фонд €2,411,390.